زمان برگزاری مسابقه به تاریخ 7/11/95 تغییر یافت.مسابقه فتح پرچم مرکز تخصصی آپا

(دانشگاه صنعتی اصفهان)

برگزاري مسابقات علمي جذاب در سطح دانشگاه، ضمن فراهم نمودن فضاي پرنشاط علمي براي دانشجويان، دانش و توانايي آنها را افزايش مي دهد. ارتقا فرهنگ کار گروهي افراد که يکي از نکات مغفول مانده در جامعه ايرانيست و نيز ظهور استعدادهاي ناب که گاهي در چهارچوب هاي کلاسيک آموزشي دانشگاه اجازه بروز نمي يابند، از ديگر کارکردهاي اين مسابقات است. یکی از جذاب‌ترین مسابقات دانشگاهی، مسابقه فتح پرچم (CTF) است. مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی‌شده در فضای سایبری محسوب می‌گردد که در آن متخصصین فناوری‌اطلاعات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات چالش‌های متنوعی در محورهای مختلف در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت آن‌ها در بخش‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد. مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان، با تجربه برگزاری موفق سه دوره مسابقه CTF در سطح ملی در قالب جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، برای چهارمین سال متوالی مسابقات ملی فتح پرچم را با هدف کشف و پرورش استعدادهای جدید در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و رشد و شکوفایی توانایی دانشجویان و علاقه‌مندان فناوری اطلاعات برگزار می‌نماید. این مسابقه سعی برآن دارد تا ضمن برپایی رقابتی جذاب بین افراد آشنا به این حوزه، با ارائه سوالات طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، افرادی که با این محورها آشنایی اندکی دارند را نیز تحت پوشش قرار دهد.

دانشجویان کامپیوتر، برق، فناوری اطلاعات و همه علاقه‌مندان به کامپیوتر و... در مسابقه امسال فتح پرچم شرکت کنید.

محورهای مسابقه

در این مسابقه که سوالات متفاوتی در حوزه‌های گوناگونی از سطح مقدماتی تا متوسط طراحی شده است، شرکت‌کنندگان در محورهای مشخص‌شده در مسابقات CTF به رقابت می‌پردازند. این محورها شامل مهندسی معکوس، شنود شبکه، رمزنگاری، پنهان‌نگاری، نفوذ به برنامه‌های تحت وب، جرم‌شناسی هستند. اطلاعات جامع‌تر در مورد محورهای این مسابقات در بخش "دانش‌نامه CTF" ارائه شده است.


برای آشنایی با این مسابقات در سطح جهانی و منابع مورد نیاز، می‌توانید از لینک‌های زیر کمک بگیرید.

شرکت در مسابقه

مرحله اول مسابقه به صورت برخط برگزار می‌شود. در این مرحله نیاز است تا ابتدا هر کدام از شرکت‌کنندگان در سایت مسابقه عضو شوند. عضویت زمانی کامل می‌شود که شرکت‌کننده اطلاعات مربوط به دانشگاه/محل کار خود را از طریق سامانه آپلود کند. پس از تایید این اطلاعات توسط تیم برگزاری، شما می‌توانید تیم مورد نظر خود را ایجاد نمایید یا به عضویت یکی از تیم‌های موجود درآیید.

مرحله اول مسابقه به صورت برخط در تاریخ 7 بهمن 1395 برگزار می‌گردد. به همین دلیل نیاز است تا کاربران قبل از موعد مورد نظر، حساب کاربری خود را ایجاد و تایید نمایند تا بتوانند در روز مسابقه، به سامانه وارد شوند. محدودیت در نظر گرفته برای اعضای هر تیم 5 نفر است.

تیم‌های اول مسابقه مقدماتی به مرحله پایانی راه پیدا می‌کنند. در مرحله پایانی سعی شده است ارزیابی در قالب ارائه و پیاده‌سازی تکنیکال از یک چالش امنیتی باشد. به این صورت که یک سری موضوع از سمت تیم برگزاری مسابقه ارائه می‌‎شوند و هر کدام از تیم‌ها باید این موضوعات را پیاده‌سازی نموده و در روز همایش اصلی در اسفند ماه، به صورت عمومی ارائه داده و از آن دفاع کنند. البته موضوع‌ها می‌تواند از سمت خود تیم برنده ارائه شود. به این صورت که می‌توانند راه‌کارها و پیاده‌سازی‌ها در زمینه مورد فعالیت خود را با تایید تیم برگزاری ارائه دهند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

جوایز مسابقه

تیم سوم

1 میلیون تومان

تیم اول


2 میلیون تومان

تیم دوم

1.5 میلیون تومان